|    DOMOV   |    VIZITKA   |    KONTAKTNA STRAN   |    PRIJAVA
Šolska prodajalna

Cenik izdelkov/produktov Centra GRM NM

ERASMUS
KONTAKTNE INFORMACIJE

GRM Novo mesto - 
Center biotehnike in turizma
Sevno 13
8000 Novo mesto
Slovenija
tel: 07 393 47 00 
fax: 07 393 47 10 
s-sksgrm.nm@guest.arnes.si


 

Vremenski podatki (Sevno)

Nahajate se tukaj

Srednja šola za gostinstvo in turizem

    Subscribe to Srednja šola za gostinstvo in turizem feed
    Posodobljeno: 2 uri 59 min nazaj

    TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

    Pon, 11/11/2019 - 12:01

    V petek, 15. novembra 2019, bomo obeleževali dan slovenske hrane, s katerim želimo opozoriti dijake o pomenu oskrbe prebivalstva s kakovostno hrano iz lokalnega okolja. Ena izmed pomembnih aktivnosti dneva slovenske hrane je projekt Tradicionalni slovenski zajtrk.

    Tradicionalni slovenski zajtrk bo potekal v jedilnici od 7.30 po pripravljenem razporedu.

     

     

    Vljudno vabljeni dijaki in vsi zaposleni, da se ga udeležite.

     

    RAZPORED ODDELKOV ZA ZDRAV ZAJTRK

     

    URA

    ODDELEK

    UČITELJ ZA SPREMSTVO

    7.00-7.30

    2.a

    Marjeta Dolinar in Slavica Šterk

     

    2.b

    Anica Oblak Janko

     

    4.a

    Anica Pajer

    7.50-8.30

    1.b

    Maja Skubic Avsec

     

    3.a

    Andrej Lapanje in Katarina Teršar Zalar

     

    4.b

    Anica Strojin

     

    5.a

    Andrej Lapanje in Katarina Teršar Zalar

                           

          

    Mesečni rok popravnega izpita

    Pet, 11/08/2019 - 14:15

    Dijaki Srednje šole za gostinstvo in turizem Novo mesto na 8. Mednarodnem srečanju gastronomsko-turističnih šol GATUS 2019

    Tor, 10/22/2019 - 14:52

    V Poreču je med 10. in 13. oktobrom potekalo 8. mednarodno srečanje srednjih šol za gostinstvo in turizem GATUS 2019.

    Ideja za projekt GATUS je nastala leta 2012 na naši šoli, prevzeli smo tudi vlogo prvega organizatorja in gostitelja. Namen projekta je spodbujanje in razvoj sodelovanja med šolami, izmenjava praks, promocija poklica in gastronomsko-turistične ponudbe domačega kraja, regije ter omogočanje pogojev za profesionalno rast dijakov.

    Letošnjega srečanja v organizaciji gostinsko turistične šole »Antun Štifanič« iz Poreča se je udeležilo 150 dijakov z mentorji iz Ohrida, Leskovca, Smedereva, Beograda, Osijeka, Opatije, Maribora, Radovljice, Bara, Herceg Novega, Banja Luke, Poreča in Novega mesta.

    Dijaki Srednje šole za gostinstvo in turizem Novo mesto so suvereno zastopali šolo in pod strokovnim mentorstvom dosegli odlične rezultate:

    - tridnevni turistični aranžma Popoln oddih za naju in inovativen turistični spominek so pripravili Sara Milanović, Lina Ovnik in Alen Golobič pod vodstvom mentorice Slavice Šterk in prejeli srebrno priznanje,

    - svečani pogrinjek in koktejle so pripravili Mihaela Latković, Djejhan Ljimani in Jasmina Poljak pod vodstvom mentorja Francija Mežiča in prejeli zlato priznanje ter

    - jed iz brancina in restavracijsko sladico so pripravili Maja Latkovič, Mojca Štefe in Jure Rozman pod mentorstvom Marjete Dolinar in prejeli srebrno priznanje.

     

    Srečanje GATUS 2020 bo gostila šola za gostinstvo in turizem Vančo Pitošeski iz Ohrida.

     

    Slavica Šterk                                                                                          

    Koordinatorka in idejna vodja projekta

     

    Mesečni rok popravnega izpita

    Čet, 10/03/2019 - 13:36

    ŠPORTNI DAN petek, 27.9.2019

    Tor, 10/01/2019 - 11:06

    V petek, 27. 9. 2019, smo imeli z dijaki 1. A, 1. D, 1. B, 2. B in 4. A športni dan. Bil je lep, sončen, s pozitivno energijo napolnjen dan. Dijaki so lahko odšli na pohod do Zaloga, nato s kanuji po Krki do Novega mesta ali pa na pohod SŠGT – Otočec – Smolenja vas – SŠGT.

    Nekaj utrinkov v slikah:

     

     

    DAN ODPRTIH VRAT NA SREDNJI ŠOLI ZA GOSTINSTVO IN TURIZEM (24. 9. – 26. 9. 2019)

    Pet, 09/27/2019 - 09:26

    V torek, sredo in četrtek smo imeli na Srednji šoli za gostinstvo in turizem dan odprtih vrat. Rdeča nit letošnjega dneva odprtih vrat je ''Spoznaj poklice v gastronomiji in turizmu''. Naši dijaki vam so osnovnošolcem in njihovim učiteljem pokazali znanja in veščine, ki jih morajo obvladati strokovnjaki v gastronomiji in turizmu. Dijaki z učitelji mentorji so pripravili zanimive delavnice in razstave.

    Predstavili smo tudi utrip pouka, življenja in dela na šoli, turistični vodniki pa so obiskovalce popeljali po Novem mestu.

    Že tradicionalno smo pripravili zanimive, uporabne in zelo dobro obiskane delavnice. Učitelji strokovnih predmetov so skupaj z dijaki pripravili naslednje delavnice:

    • Vodenje po Novem mestu: Učenci so s pomočjo dijaka doživeli  pridih srednjeveškega časa na sprehodu po Novem mestu.
    • Potujmo po Evropi: Učenci so spoznavali evropska mesta skozi oči mladih.
    • Slovenske terme in zdravje: Učenci so spoznali slovenske termalne in mineralne vrelce, zdravilišča ter njihove zdravilne učinke.
    • Prehranski semafor: Učenci so ugotavljali kvalitete izdelkov s pomočjo prehranskega semaforja.
    • Sonce v kozarcu: Učenci so ob pomoči dijakov pripravljali pisane in okusne koktajle.
    • Pisana miza: Učenci so ob pomoči dijakov pripravljali pisan svet servet in pogrinjke.
    • Mali kuharski mojstri: Učenci so pripravljali jedi iz sezonske in lokalno pridelane hrane.
    • Rojstnodnevni prigrizki: Otroci obožujejo rojstnodnevno zabavo, sploh, če lahko nanjo povabijo svoje prijatelje. Zakaj ne bi sami pripravili prigrizke?
    • Predstavitev programov: Predstavitev izobraževalnih programov Srednje šole za gostinstvo in turizem.

    Anita Beguš
     

    UNESCOVCI V SLOVENJ GRADCU

    Tor, 09/24/2019 - 07:52

    V petek, 20. septembra, sva se Valentina Hudorovac in Neli Burnik udeležili Mirovniškega festivala v Slovenj Gradcu pod naslovom Zlati rez, ki predstavlja osrednji skupni dogodek slovenske mreže Unesco šol.

    Po skupnem uvodu in Unesco himni smo se razvrstili v različne delavnice. Medve sva se udeležili Zdrave prehrane, pripravili sva slastno marelično in slivovo marmelado in se naučili, kako se pripravi to okusno jed. Za konec smo se udeleženci več kot 70 osnovnih in srednjih šol podružili v skupnem plesnem nastopu na ulicah starega mestnega jedra, ki je praznovalo 750-letnico omembe. Tako smo obeležili evropsko leto kulturne dediščine in mednarodni dan miru.

    ŠPORTNI DAN ZA 1. A, 1. D, 1. B, 2. B in 4. A

    Tor, 09/24/2019 - 07:50

    Datum: petek, 27. 9. 2019

    V primeru slabega vremena ali previsokega nivoja Krke bo pouk po urniku.

    Vsebine:

    1. pohod do Zaloga, nato s kanuji po Krki do Novega mesta
    2. pohod SŠGT – Otočec – Smolenja vas – SŠGT
    3. delavnice na šoli za dijake z zdravniškim opravičilom

    Zbor: 7. 45 pred SŠGT (za vse dijake!)

    Dežurni v kuhinji prevzamete malico in jo skupaj s spremljevalci razdelite sošolcem.    Malico lahko naročite tudi tisti, ki sicer v šoli ne malicate.

    Predviden povratek pred SŠGT: 12. 30 – 13.00

    Športni dan 27. 9..docx

    RAZPORED PROSTOROV ZA RODITELJSKI SESTANEK

    Pon, 09/16/2019 - 14:06

    Razpored prostorov za roditeljsi sestanek, ki bo potekal v TOREK, 17. 9. 2019, ob 16.00, je naslednji:

     

    ODDELEK

    RAZREDNIK

    UČILNICA

    1. A, SSI

    ANITA BEGUŠ

    008

    1. B, SPI

    MAJA SKUBIC AVSEC

    003

    2. A, SSI

    URŠKA MEHLE

    005

    2. B, SPI

    IRENA GORŠE

    ST1

    3. A, SSI

    KATARINA TERŠAR  ZALAR

    009

    3. B, SPI

    ALENKA LIPEJ KASTREVEC

    006

    4. A, SSI

    MARINKA BOJANC

    E01

    4. B, PTI

    ANDREJ LAPANJE

    002

    5. A, PTI

    ANICA PAJER 

    E02

    STROKOVNA EKSKURZIJA NA ŠTAJERSKO IN V PREKMURJE

    Čet, 09/12/2019 - 15:44

    Za dijake 4. b in 5. a razreda bo v ponedeljek, 16. 9. 2019 organizirana strokovna ekskurzija na Štajersko in v Prekmurje.

    Odhod: zbor dijakov ob 6.45 in odhod ob 7.00 (TUŠ Novo mesto)

    Prihod: okrog 20.00 (TUŠ Novo mesto)

    Vsebina ekskurzije:

    1. Ptuj – ogled Ptujske kleti in zbirke tradicionalnih pustnih mask v Pokrajinskem muzeju Ptuj
    2. Beltinci - kosilo v restavraciji »V grajskem stolpu«
    3. Lipa – ogled prekmurske domačije
    4. Ižakovci – obisk Otoka ljubezni (plavajoči mlin, brod, razstavna zbirka Büjraštvo na reki Muri)
    5. Maribor – sprehod po ožjem središču mesta

    Spremljevalci:

    Marjeta Dolinar

    Anica Strojin

    Anica Pajer

    A

    Pet, 09/06/2019 - 10:44

    Obvestilo o prvem šolskem dnevu

    Pon, 08/26/2019 - 11:31

    Spoštovani!

    Obveščamo vas, da se bo pouk na Srednji šoli za gostinstvo in turizem začel v ponedeljek, 2. septembra 2019, ob 8.00 uri.

    Dijaki prvih letnikov se zberete pred šolo (Ulica talcev 3, 8000 Novo mesto), ostali dijaki pa po razporedu v matični učilnici.

     

    Prijetne in dogodivščin poln preostanek počitnic vam želimo in vas lepo pozdravljamo.

     

    Poklicna matura - OBVESTILO!

    Sre, 08/21/2019 - 17:48

    Zaradi nepredvidenih dogodkov so spremenjeni datumi ustnega izpita za 2. in 4. izpitno enoto, in sicer:
    - ustni izpit iz 2. izpitne enote (gastronomija in turistične storitve) bo v četrtek, 29. 8. 2019, ob 8.00, in ne v torek, 27. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno;

    - ustni izpit iz 2. izpitne enote (gastronomija in turizem s podjetništvom) bo v četrtek, 29. 8., ob 8.30, in ne v torek, 27. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno;

    - praktični del z zagovorom 4 izpitne enote (izdelek oz. storitev z zagovorom – turizem) pa bo v torek, 27. 8. 2019, ob 8.00 in ne v četrtek, 29. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno;

    - praktični del z zagovorom 4 izpitne enote (izdelek oz. storitev z zagovorom – kuharstvo) pa bo v torek, 27. 8. 2019, ob 13.00 in ne v četrtek, 29. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno.

    Hvala za razumevanje.

    Šolska maturitetna komisija

    TERMINSKI PLAN JESENSKEGA ROKA POKLICNE MATURE 2019

    Tor, 08/20/2019 - 15:26

    TERMINSKI PLAN

    JESENSKEGA ROKA POKLICNE MATURE 2019

    DATUM

    URA

    IZPITNA ENOTA/PREDMET

     

    Sobota,

    24. 8. 2019

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 1. IZPITNE ENOTE

    (predmet SLOVENŠČINA)

     

     

    Ponedeljek,

    26. 8. 2019

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 3. IZPITNE ENOTE

    (predmet MATEMATIKA)

     

     

    Sreda,

    28. 8. 2019

     

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 3. IZPITNE ENOTE

    (predmet ANGLEŠČINA, NEMŠČINA)

     

     

    Petek,

    30. 8. 2019

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 2. IZPITNE ENOTE

    (predmet GASTRONOMIJA IN TURIZEM S PODJETNIŠTVOM, GASTRONOMIJA IN TURISTIČNE STORITVE)

     

     

    Ponedeljek,

    26. 8. 2019

     

     

    Ob 8.00

     

    Ustni del 3. izpitne enote (predmet ANGLEŠČINA, NEMŠČINA)

     

     

    Torek,

    27. 8. 2019

     

     

    Ob 8.00

     

    Ustni del 2. izpitne enote

    (predmet GASTRONOMIJA IN TURISTIČNE STORITVE)

     

     

    Torek,

    27. 8. 2019

     

     

    Ob 8.30

     

    Ustni del 2. izpitne enote

    (predmet GASTRONOMIJA IN TURIZEM S PODJETNIŠTVOM)

     

     

    Sreda,

    28. 8. 2019

     

    Ob 8.00

     

    Ustni del 3. izpitne enote

    (predmet MATEMATIKA)

     

     

    Četrtek,

    29. 8. 2019

     

     

    Ob 8.00

     

    Praktični del z zagovorom 4. izpitne enote (IZDELEK OZ. STORITEV IN ZAGOVOR – kuharstvo, turizem)

     

     

    Ponedeljek, 2. 9. 2019

     

    Ob 12.30

     

    Ustni del 1. izpitne enote

    (predmet SLOVENŠČINA)

     

     

    Ponedeljek,

    9. 9. 2019

     

     

    Ob 13.00

     

    Seznanitev kandidatov z uspehom na jesenskem roku POM 2019

     

     

     

    Opombe:

    1. Terminski razpored velja za izobraževalne programe: GASTRONOMSKI TEHNIK in GASTRONOMSKO-TURISTIČNI TEHNIK.

     

    1. Prostorska razporeditev in podrobnejša časovna razporeditev kandidatov pri ustnem delu izpita  bo znana na dan posameznega izpita.

     

    1. Svetujemo vam, da pridete na pisne izpite 30 minut pred pričetkom pisanja.

     

    1. Pred pristopom na jesenski rok poklicne mature morajo biti poravnane vse finančne obveznosti (odrasli kandidati).

     

     

     

     

     

     

    Tajnica ŠMK:

    Predsednik ŠMK:

     

    Maja Skubic Avsec

    Jože Avsec

     

    ZAKLJUČNI IZPITI 2018/19 – JESENSKI ROK

    Sre, 07/10/2019 - 07:24

    1. Izpitna enota: SLOVENŠČINA

    Pisni izpit v  ponedeljek, 26. 08. 2019,  ob 9.00 v učilnici 03.

    Ustni izpit v sredo, 28. 08. 2019, ob 8.00 v učilnici 03.

     

    2. Izpitna enota: IZDELEK OZIROMA STORITEV IN ZAGOVOR

    Izdelek iz kuharstva in zagovor

    Praktični del izpita v torek, 27. 08. 2019. ob 7.00. v učilnici kuharstva

    Zagovor v  torek, 27. 08. 2019. ob 12.00. v učilnici kuharstva

     

    Storitev iz strežbe in zagovor

    Praktični del izpita v torek, 27. 08. 2019. ob 7.00. v učilnici strežbe.

    Zagovor  v   torek, 27. 08. 2019. ob 12.00. v učilnici strežbe.

    RAZPORED DOPOLNILNIH in POPRAVNIH IZPITOV (jesenski rok)

    Pon, 07/08/2019 - 12:44

    Izpiti  bodo potekali od  ponedeljka, 19. 8. 2019 do četrtka, 22. 8. 2019.  Prostor izpita in komisije bodo objavljene  na oglasni deski šole.

    PONEDELJEK, 19. 8. 2019

    • MATEMATIKA: pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • M18 – SV (Slovenska vina) : ob 8.00
    • SOCIOLOGIJA:  ob 8.00
    • ŠPORTNA VZGOJA:  ob 7.30 (na igrišču Loka)

    TOREK, 20. 8. 2019

    • ANGLEŠČINA : pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • POKAN (Poslovno komuniciranje v angleškem jeziku): pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • NEMŠČINA:  pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • M4 - NKD (Naravna in kulturna dediščina): ob 8.00
    • M12 - SNJ (Slovenske narodne jedi): ob 8.00
    • M1 - OVG (Osnove  v gostinstvu):  ob 8.00
    • TURIZEM: ob 8.00
    • GTG (Gostinstvo in turizem del gospodarstva): ob 8.00

     

    SREDA, 21. 8. 2019

    • SLOVENŠČINA:  pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • M8 – SIO (Strežba izrednih obrokov) : ob 8.00
    • INFORMATIKA: ob 8.00

    ČETRTEK, 22. 8. 2019

    • ZGODOVINA:  ob 8.00

    PREVZEM SPRIČEVAL PO POPRAVNIH IZPITIH

    Pon, 07/01/2019 - 09:02

    Obveščamo vas, da lahko letna spričevala oz. obvestila o uspehu po izpitih prevzamete v tajništvu šole med 8. 7. 2019 in 10. 7. 2019.

    RAZPORED DOPOLNILNIH in POPRAVNIH IZPITOV (spomladanski rok)

    Sre, 06/26/2019 - 13:28

    Izpiti  bodo potekali od  ponedeljka, 1. 7. 2019 do srede, 3. 7. 2019.  Prostor izpita in komisije bodo objavljene  na oglasni deski šole.

     

     

    PONEDELJEK, 1. 7. 2019

     

    • MATEMATIKA: pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • NEMŠČINA:  pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • POKAN (Poslovno komuniciranje v angleškem jeziku): pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • STIJ (Strokovna terminologija v italijanskem jeziku): ob 9.00
    • NJ (Narodne jedi): ob 8.00
    • KEMIJA: ob 8.00
    • BIOLOGIJA: ob 8.00
    • M4 -  PRO (Priprava rednih obrokov): ob 8.00
    • ŠPORTNA VZGOJA:  ob 7.30 (na igrišču Loka)

     

     

     

    TOREK, 2. 7. 2019

     

    • SLOVENŠČINA:  pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • ANGLEŠČINA : pisno ob 7.30, ustno ob 9.00
    • TURIZEM: ob 8.00
    • PIK (Predpisi in kalkulacije):  ob 8.00
    • SOCIOLOGIJA:  ob 8.00

     

     

     

    SREDA, 3. 7. 2019

     

    • M1 - OVG (Osnove  v gostinstvu):  ob 8.00
    • M3 – OGP (Oblikovanje gostinske ponudbe) : ob 8.00
    • M4 - NKD (Naravna in kulturna dediščina): ob 8.00
    • M5 - PRO (Priprava rednih obrokov): ob 8.00
    • SKG (Stroški in kalkulacije v gostinstvu):  ob 8.00
    • M9 TSV (Turistično spremljanje in vodenje): ob 8.00

    Strani