|    DOMOV   |    VIZITKA   |    KONTAKTNA STRAN   |    PRIJAVA
Šolska prodajalna

Cenik izdelkov/produktov Centra GRM NM

ERASMUS
KONTAKTNE INFORMACIJE

GRM Novo mesto - 
Center biotehnike in turizma
Sevno 13
8000 Novo mesto
Slovenija
tel: 07 393 47 00 
fax: 07 393 47 10 
s-sksgrm.nm@guest.arnes.si


 

Vremenski podatki (Sevno)

Nahajate se tukaj

Zbiralnik virov

    UNESCOVCI V SLOVENJ GRADCU

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Tor, 09/24/2019 - 07:52

    V petek, 20. septembra, sva se Valentina Hudorovac in Neli Burnik udeležili Mirovniškega festivala v Slovenj Gradcu pod naslovom Zlati rez, ki predstavlja osrednji skupni dogodek slovenske mreže Unesco šol.

    Po skupnem uvodu in Unesco himni smo se razvrstili v različne delavnice. Medve sva se udeležili Zdrave prehrane, pripravili sva slastno marelično in slivovo marmelado in se naučili, kako se pripravi to okusno jed. Za konec smo se udeleženci več kot 70 osnovnih in srednjih šol podružili v skupnem plesnem nastopu na ulicah starega mestnega jedra, ki je praznovalo 750-letnico omembe. Tako smo obeležili evropsko leto kulturne dediščine in mednarodni dan miru.

    ŠPORTNI DAN ZA 1. A, 1. D, 1. B, 2. B in 4. A

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Tor, 09/24/2019 - 07:50

    Datum: petek, 27. 9. 2019

    V primeru slabega vremena ali previsokega nivoja Krke bo pouk po urniku.

    Vsebine:

    1. pohod do Zaloga, nato s kanuji po Krki do Novega mesta
    2. pohod SŠGT – Otočec – Smolenja vas – SŠGT
    3. delavnice na šoli za dijake z zdravniškim opravičilom

    Zbor: 7. 45 pred SŠGT (za vse dijake!)

    Dežurni v kuhinji prevzamete malico in jo skupaj s spremljevalci razdelite sošolcem.    Malico lahko naročite tudi tisti, ki sicer v šoli ne malicate.

    Predviden povratek pred SŠGT: 12. 30 – 13.00

    Športni dan 27. 9..docx

    Urnik nteresnih dejavnosti med 23.9-27.9

    Dijaški in študentski dom - Ned, 09/22/2019 - 21:56
    PONEDELJEK 13.30 KOSILO 14.30-16.00 ROČNE IN USTVARJALNE DELAVNICE - JESENSKA OKRASITEV DIJAŠKEGA DOMA (vzgojiteljica Janja) 16.00-17.15 Učne ure 17.30-18.45 NOGOMET, ODBOJKA, KOŠARKA (vzgojiteljica Katarina) v telovadnici 19.00

    RAZPORED PROSTOROV ZA RODITELJSKI SESTANEK

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Pon, 09/16/2019 - 14:06

    Razpored prostorov za roditeljsi sestanek, ki bo potekal v TOREK, 17. 9. 2019, ob 16.00, je naslednji:

     

    ODDELEK

    RAZREDNIK

    UČILNICA

    1. A, SSI

    ANITA BEGUŠ

    008

    1. B, SPI

    MAJA SKUBIC AVSEC

    003

    2. A, SSI

    URŠKA MEHLE

    005

    2. B, SPI

    IRENA GORŠE

    ST1

    3. A, SSI

    KATARINA TERŠAR  ZALAR

    009

    3. B, SPI

    ALENKA LIPEJ KASTREVEC

    006

    4. A, SSI

    MARINKA BOJANC

    E01

    4. B, PTI

    ANDREJ LAPANJE

    002

    5. A, PTI

    ANICA PAJER 

    E02

    Urnik interesnih dejavnosti 16.9 -20.9

    Dijaški in študentski dom - Pet, 09/13/2019 - 14:56
    PONEDELJEK 13.30 KOSILO             14.30-16.00 STRELSTVO (vzgojiteljica Jasmina)       16.00-17.15 Učne ure                         17.30-18.45

    URNIK INTERESNIH DEJAVNOSTI (16. 9. - 19. 9. 2019)

    Dijaški in študentski dom - Pet, 09/13/2019 - 09:36
    ura PONEDELJEK TOREK SREDA ČETRTEK   13.30 KOSILO KOSILO KOSILO KOSILO   14.00   14.30 NOGOMET, ODBOJKA, KOŠARKA (vzgojiteljica Teršar Zalar) v telovadnici NOGOMET, ODBOJKA, KOŠARKA (vzgojiteljica Teršar Zalar) v telovadnici NOGOMET, ODBOJKA, KOŠARKA (vzgojiteljica Teršar Zalar) v telovadnici NOGOMET, ODBOJKA, KOŠARKA (vzgojiteljica Teršar Zalar) v telovadnici       PEKA PECIVA (vzgojiteljica Penca) kuhinja v 1. nadstropju FOTOGRAFSKA DELAVNICA (vzgojiteljica Penca) dnevni prostor v 1. nadstropju FITNES (vzgojitelj Lesnikov)         POHOD NA TRŠKO GORO (vzgojiteljica Klemenčič) glavni vhod pred šolo     16.00 Učne ure Učne ure Učne ure Učne ure     17.15     17.30       UREJANJE OKOLICE - razmnoževanje bršljank (vzgojiteljica Klemenčič) stranski vhod v dijaški dom   18.00           18.30           19.00 VEČERJA VEČERJA VEČERJA VEČERJA   19.30 FITNES (vzgojitelj Lesnikov)   DEBATNI KROŽEK (vzgojitelj Lesnikov) dnevni prostor v 2. nadstropju RUŠČINA (vzgojitelj Lesnikov) dnevni prostor 2. nadstropje           FILMSKE URICE (vzgojiteljica Penca) učilnica I1   20.00   PLES (vzgojiteljica Klemenčič) v I1v       20.30         21.00 PRIPRAVA NA SPANJE   21.30           22.00 SPANJE  

     

    STROKOVNA EKSKURZIJA NA ŠTAJERSKO IN V PREKMURJE

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Čet, 09/12/2019 - 15:44

    Za dijake 4. b in 5. a razreda bo v ponedeljek, 16. 9. 2019 organizirana strokovna ekskurzija na Štajersko in v Prekmurje.

    Odhod: zbor dijakov ob 6.45 in odhod ob 7.00 (TUŠ Novo mesto)

    Prihod: okrog 20.00 (TUŠ Novo mesto)

    Vsebina ekskurzije:

    1. Ptuj – ogled Ptujske kleti in zbirke tradicionalnih pustnih mask v Pokrajinskem muzeju Ptuj
    2. Beltinci - kosilo v restavraciji »V grajskem stolpu«
    3. Lipa – ogled prekmurske domačije
    4. Ižakovci – obisk Otoka ljubezni (plavajoči mlin, brod, razstavna zbirka Büjraštvo na reki Muri)
    5. Maribor – sprehod po ožjem središču mesta

    Spremljevalci:

    Marjeta Dolinar

    Anica Strojin

    Anica Pajer

    Pohod na Trško Goro je uspel

    Dijaški in študentski dom - Sre, 09/11/2019 - 16:46

    V sredo, 11.9.1019, smo z dijaki odšli na Trško Goro. Ustavili smo se pri šolskem vinogradu, kjer smo poskusili ali je grozdje že zrelo. Na vrhu Trške Gore pa smo naredili še skupinsko fotografijo. 

    POHOD NA TRŠKO GORO

    Dijaški in študentski dom - Sre, 09/11/2019 - 12:27

    Spoštovani dijaki,
    v sredo, 11. 9. 2019 ob 14. 30 uri ste prav lepo vabljeni na pohod na Trško Goro. Z vami bo vzgojiteljica Janja.

    VABILO NA DAN ODPRTIH VRAT

    Kmetijska šola Grm in biotehniška gimnazija vabi vse učence osnovnih šol, otroke v vrtcih ter vse ostale na že tradicionalni dan odprtih vrat, ki bo pod geslom »ZA BISTRO GLAVO V NARAVO« potekal v četrtek, 26. septembra 2019, od 9. do 16. ure, na Sevnem 13 v Novem mestu. Letošnja osrednja tema so »rastline okoli nas«.

    Selitev spletne strani na novi strežnik

    Javni razpisi in javna naročila - Sre, 09/11/2019 - 09:53

    Spoštovani.

    Dne 10.9.2019, po 19 uri spletna stran ni bila dosegljiva zaradi selitve na nov strežnik. Spletna stran je dne 11.9 od 9:10 spet aktivna.

    Za morebitne nevšečnosti se vam iskreno opravičujemo.

     

    A

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Pet, 09/06/2019 - 10:44

    Obvestilo o prvem šolskem dnevu

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Pon, 08/26/2019 - 11:31

    Spoštovani!

    Obveščamo vas, da se bo pouk na Srednji šoli za gostinstvo in turizem začel v ponedeljek, 2. septembra 2019, ob 8.00 uri.

    Dijaki prvih letnikov se zberete pred šolo (Ulica talcev 3, 8000 Novo mesto), ostali dijaki pa po razporedu v matični učilnici.

     

    Prijetne in dogodivščin poln preostanek počitnic vam želimo in vas lepo pozdravljamo.

     

    PROSTA MESTA ZA 2.ROK VPISA V VIŠJO ŠOLO

    Višja šola - Čet, 08/22/2019 - 13:30

    Objavljamo prosta mesta za 2. prijavni rok:

    Poklicna matura - OBVESTILO!

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Sre, 08/21/2019 - 17:48

    Zaradi nepredvidenih dogodkov so spremenjeni datumi ustnega izpita za 2. in 4. izpitno enoto, in sicer:
    - ustni izpit iz 2. izpitne enote (gastronomija in turistične storitve) bo v četrtek, 29. 8. 2019, ob 8.00, in ne v torek, 27. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno;

    - ustni izpit iz 2. izpitne enote (gastronomija in turizem s podjetništvom) bo v četrtek, 29. 8., ob 8.30, in ne v torek, 27. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno;

    - praktični del z zagovorom 4 izpitne enote (izdelek oz. storitev z zagovorom – turizem) pa bo v torek, 27. 8. 2019, ob 8.00 in ne v četrtek, 29. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno;

    - praktični del z zagovorom 4 izpitne enote (izdelek oz. storitev z zagovorom – kuharstvo) pa bo v torek, 27. 8. 2019, ob 13.00 in ne v četrtek, 29. 8. 2019, kot je bilo prvotno objavljeno.

    Hvala za razumevanje.

    Šolska maturitetna komisija

    TERMINSKI PLAN JESENSKEGA ROKA POKLICNE MATURE 2019

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Tor, 08/20/2019 - 15:26

    TERMINSKI PLAN

    JESENSKEGA ROKA POKLICNE MATURE 2019

    DATUM

    URA

    IZPITNA ENOTA/PREDMET

     

    Sobota,

    24. 8. 2019

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 1. IZPITNE ENOTE

    (predmet SLOVENŠČINA)

     

     

    Ponedeljek,

    26. 8. 2019

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 3. IZPITNE ENOTE

    (predmet MATEMATIKA)

     

     

    Sreda,

    28. 8. 2019

     

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 3. IZPITNE ENOTE

    (predmet ANGLEŠČINA, NEMŠČINA)

     

     

    Petek,

    30. 8. 2019

     

    Ob 9.00

     

    PISNI DEL 2. IZPITNE ENOTE

    (predmet GASTRONOMIJA IN TURIZEM S PODJETNIŠTVOM, GASTRONOMIJA IN TURISTIČNE STORITVE)

     

     

    Ponedeljek,

    26. 8. 2019

     

     

    Ob 8.00

     

    Ustni del 3. izpitne enote (predmet ANGLEŠČINA, NEMŠČINA)

     

     

    Torek,

    27. 8. 2019

     

     

    Ob 8.00

     

    Ustni del 2. izpitne enote

    (predmet GASTRONOMIJA IN TURISTIČNE STORITVE)

     

     

    Torek,

    27. 8. 2019

     

     

    Ob 8.30

     

    Ustni del 2. izpitne enote

    (predmet GASTRONOMIJA IN TURIZEM S PODJETNIŠTVOM)

     

     

    Sreda,

    28. 8. 2019

     

    Ob 8.00

     

    Ustni del 3. izpitne enote

    (predmet MATEMATIKA)

     

     

    Četrtek,

    29. 8. 2019

     

     

    Ob 8.00

     

    Praktični del z zagovorom 4. izpitne enote (IZDELEK OZ. STORITEV IN ZAGOVOR – kuharstvo, turizem)

     

     

    Ponedeljek, 2. 9. 2019

     

    Ob 12.30

     

    Ustni del 1. izpitne enote

    (predmet SLOVENŠČINA)

     

     

    Ponedeljek,

    9. 9. 2019

     

     

    Ob 13.00

     

    Seznanitev kandidatov z uspehom na jesenskem roku POM 2019

     

     

     

    Opombe:

    1. Terminski razpored velja za izobraževalne programe: GASTRONOMSKI TEHNIK in GASTRONOMSKO-TURISTIČNI TEHNIK.

     

    1. Prostorska razporeditev in podrobnejša časovna razporeditev kandidatov pri ustnem delu izpita  bo znana na dan posameznega izpita.

     

    1. Svetujemo vam, da pridete na pisne izpite 30 minut pred pričetkom pisanja.

     

    1. Pred pristopom na jesenski rok poklicne mature morajo biti poravnane vse finančne obveznosti (odrasli kandidati).

     

     

     

     

     

     

    Tajnica ŠMK:

    Predsednik ŠMK:

     

    Maja Skubic Avsec

    Jože Avsec

     

    Strani