|    DOMOV   |    VIZITKA   |    KONTAKTNA STRAN   |    PRIJAVA
Šolska prodajalna

v pripravi

IRP38 ODEON

IRP38 STRIP

IRP38 PRIRAST

EIP SEED4ORG

Z roko v roki do kakovostne preh.

Program razvoja podeželja

EIP Ekosistemske storitve

EIP RJAVO GOVEDO

EIP ČESEN IN ŠALOTKA

EIP AT-MOBIL

EIP PROTIPOŽARNI MODEL

EIP RECIKEL AGROSTRETCH FOLIJE

EIP VODE

EIP AUTO

EIP - AGRI - Inovativni

Kooperativno kmetijstvo LAS DBK
Projekt Spektroskopija

Učni vrt Učakovci - PRESLICA

POMOP

SOOS


Inovativna učna okolja

KONTAKTNE INFORMACIJE

GRM Novo mesto - 
center biotehnike in turizma
Sevno 13
8000 Novo mesto
Slovenija

tel: 07 393 47 00 
fax: 07 393 47 10 
s-sksgrm.nm@guest.arnes.si


 

Vremenski podatki (Sevno)

Nahajate se tukaj

Zbiralnik virov

    INFO TOČKA EVROPSKEGA PARLAMENTA IN EU

    Šola ambasadorka Evropskega parlamenta
     

     

    Program Šola ambasadorka Evropskega parlamenta  dijakom ponuja, da spoznajo poglavitna dejstva o EU, še posebej o evropski parlamentarni demokraciji in vrednotah evropskega državljanstva ter se ozavestijo o možnostih, ki jih mladim ponuja Evropska unija. Eden glavnih ciljev je usposabljanje za aktivno državljanstvo.
    Preteklo šolsko leto je v programu sodelovalo več šol iz šestih držav članic EU. V letošnjem letu (2017) bo program Šola ambasadorka Evropskega parlamenta prvič potekal tudi v Sloveniji. V program, ki ga vodi Informacijska pisarna Evropskega parlamenta, se je vključila tudi naša šola.
    Vabimo vas, da si na spodnjih povezavah ogledate podatke o Evropskem parlamentu in ostalih institucijah Evropske unije. Prav tako se o Evropskem parlamentu in EU lahko informirate s pomočjo plakatov na šolskih hodnikih in v knjižnici Kmetijske šole grm in biotehniške gimnazije, kjer na info točki najdete najrazličnejša gradiva o EU (zloženke, zemljevide, kvize, …).
     
    (POVEZAVE:)

    1. Evropska unija

    2. Institucije Evropske unije

    • Evropski parlament

     

     

     

    • Evropska komisija

     

     

    3. Simboli Evropske unije

     

     

    9. 5. 2017 smo Dan Evrope obeležili z degustacijo osmih tradicionalnih evropskih sladic, ki so jih pri praktičnem pouku spekli dijaki.

     

    Odlično 3. mesto Julije Košak na področnem prvenstvu v atletiki

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Pet, 05/19/2017 - 09:31

    Znova nas je razveselila dijakinja 2. a oddelka Julija Košak. 9. maja je na posamičnem področnem prvenstvu v atletiki osvojila odlično 3. mesto in se tako uvrstila na državno prvenstvo, ki bo 17. maja v Mariboru. Čestitamo!

    REFERENCE

    Javni razpisi in javna naročila - Pet, 05/19/2017 - 07:14

    REFERENCE - SUKCESIVNA DOBAVA ŽIVIL

    reference.docx

     

    Zlata kuhalnica, 16. maj 2017

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Čet, 05/18/2017 - 12:33

     

    Na naši šoli je potekalo že osmo tekmovanje za Zlato kuhalnico.

    Tekmovali so učenci od 6 do 8razreda OŠ.

    Jed ki so jo morali učenci pripraviti je bila:

    - Kranjska klobasa kot osnovna sestavina pri glavni jedi

    - Sladki sirovi štruklji z različnimi kombinacijami nadevov

    Komisija ki je nadzirala potek tekmovanja je ugotovila, da so učenci pokazali veliko željo po novitetah, ne glede na same sestavine, ki so jih imeli na razpolago za pripravo jedi. Ugotavljajo da jim je pomembno, da je ostanek pristnosti okusov še vedno v okvirih izbranih živil. To pa pomeni, da doma še vedno kuhajo domače jedi, posledično tudi dobro jedo in če ta način ostaja še pojasni komisija, se nam ni bati ob teh mladih upih za prihodnost v gastronomiji. Pri učencih je bilo zaznati zainteresiranost za sodelovanje, ni bilo kakšne hude konkurence, vsi so bili odlični, le dve ekipi sta malo izstopali in prejeli zlata priznanja vsi ostali pa srebrna priznanja. Zlato priznanje si je prislužila OŠ Blanca in OŠ Ferda Vesela iz Šentvida pri Stični. Če samo pogledam sestavine, ki so jih imeli na razpolago za pripravo jedi moram reči, da so se odlično znašli, vsa pohvala tudi mentoricam, ki so učence na to regijsko tekmovanje pripravljale. Zmagovalnim ekipam želimo veliko uspehov na državnem tekmovanju v Kranjski gori v okviru 64. Gostinsko turističnega zbora Slovenije, ki bo v oktobru 2017, ostalim ekipam pa izziv za naslednje šolsko leto.

    Zapisala Marjeta Dolinar

     

    Izmenjava Poljska 2017 - dnevnik

    1. DAN (sobota, 13. 5. 2017)
    V soboto, 13. 5. 2017, smo se dijaki iz 4.g, 3.d in 2.c (Sara Šega, Tina Štrumbelj, TjaŠa Coter, Maj Hočevar In Domen Frece) s prof. Barbaro Činkole odpravili na 14 dnevno izmenjavo na Poljsko. Naše popotovanje se je zaČelo pred  Kmetijsko Šolo Grm, od koder smo pot nadaljevali na železniški postaji v Ljubljani. Tam smo se vkrcali na vlak za Dunaj. Vožnja je trajala 6 ur, vendar je bila umirjena. Na Dunaju smo prestopili na nočni vlak s spalnimi kabinami. Te kabine so bile velikosti garderobne omare, v katere se je  komaj nagnetlo  6 oseb s prtjago za 14 dni. Noč je bila prekrokana, saj nobeden ni imel prostora za spanje.
     
    2. DAN  (nedelja, 14. 5. 2017)
    Zgodaj zjutraj so nas prebudili treslaji vlaka ter sončni žarki. Izstopili smo na železniški postaji v Varšavi, kjer smo počakali na naslednji vlak. Zadnji del poti do Toruna smo nadaljevali s hitrim vlakom (160km/h). Celotno potovanje je skupaj trajalo celih 20 ur. Ko smo prispeli na železniško postajo v Torunu, nas je pričakala koordinatorka, ga. Ania. Bili smo PRESREČNI, ko smo izstopili na zadnji postaji. S šolskim avtobusom smo se odpeljali do šole Zespół szkół inżynierii środowiska. Nastanili  smo se v sobah dijaškega doma in si po krajšem počitku odšli ogledati okolico šole. V večernih urah smo Maja presenetili s „torto” za njegov 19. rojstni dan, ki ga je praznoval ravno na ta dan.

     

     
    3. DAN (ponedeljek, 15. 5. 2017)
    Po okusnem zajtrku smo odlši na sprejem k ravnatelju šole,  mgr inż. Józefu  Pyrczaku, ki nam je izkazal toplo dobrodošlico. Povedal nam je nekaj zanimivosti o svojem obisku v Sloveniji. Pri sporazumevanju v angleškem jeziku nam je pomagala koordinatorka, ga. Ania. Po sprejemu smo odšli do profersorice za oblikovanje krajine Michaline Zalewske, kjer smo se priključili pouku. Risali smo detalje rastlin, ki smo si jih sami izbrali in nekateri so se s svojimi risbami dotaknili abstraktne umetnosti. Po kosilu smo si ogledali bljižno okolico šole in si privoščili tradicionalno poljsko pito.  Nato smo odšli nazaj, kjer nas je za večerjo presenetil pasulj. Zvečer pa smo končno vzpostavili internetno povezavo.

        

    KOMISIJA ZA DELO Z MLADIMI PRI OZRK NOVO MESTO JE IZBRALA NAJPROSTOVOLJKO IN NAJPROSTOVLJSKO SKUPINO

    V torek, 8. 5. 2017, je bila v kategoriji Naj prostovoljka izbrana Daša Radovan, dijakinja naše šole (3. b). Daša je v šolskem letu 2016/2017 opravila preko 456 ur prostovoljnega dela. 
     
    Daša deluje v okviru prostovoljske skupine na šoli »Z roko v roki« in je izjemno dejavna tudi v drugih društvih, zavodih, inštitucijah (Društvo za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto, Društvo Sonček, Društvo Eternia). 

    V kategoriji Naj prostovoljska skupina pa je bila izbrana skupina Kmetijske šole Grm in biotehniške gimnazije »Z roko v roki« (Daša Radovan, Irena Žibert, Larisa Gorše in Taja Keber) , ki je opravila okoli 238 prostovoljnih ur. Svoja prizadevanja so izkazovale pri promociji prostovoljstva, pri delu z dijaki s posebnimi potrebami, izvajale so delavnice o drugačnosti za dijake, pisale članke, delovale v okviru  Društva Sonček, DRPD-ja in se usposabljale za mladinske voditelje…

    Preko teh aktivnosti so s svojo prisotnostjo in empatičnostjo z lahkoto še dodatno prepoznavale, kaj je potrebno spreminjati in ponujati v šolskem prostoru za potrebe sočloveka, da bodo pot so sebe spoznali tudi tisti dijaki, ki so v skritih kotičkih svoje nemoči čakali, obstali. Krepile so vrednote in zavedanje, da smo na tem svetu pomembni drug za drugega… Spoznavale so nove dimenzije, kako se približati sočloveku, kar so z veliko taktnosti poučno in spretno vnašale v naš šolski prostor in nas s svojo držo učile, kaj pomeni »biti človek«.  

    Njihova odgovornost, prepričanja in vedenja so skozi vlogo prostovoljk presegle pričakovanja zastavljenega programa in potrdila misel, da na mladih svet stoji.  Zaradi velike senzibilnosti so v pogovorih izkazovale zanimanje za dvig kakovosti življenja posameznikov in skupin.

    Iskrena hvala in iskrene čestitke ob prijemu priznanja.
     
    Mentorica: Irena Avsenik
     

    Državno ekipno osnovnošolsko in srednješolsko tekmovanje v badmintonu 2017

    V torek, 18. 4. 2017, je potekalo državno ekipno osnovnošolsko in srednješolsko tekmovanje v badmintonu. Tekmovanje naj bi se pričelo ob 9. uri, vendar se je začetek prestavil zaradi zastojev na cesti in, posledično, zamude udeležencev tekmovanja. Kmetijsko šolo Grm in biotehniško gimnazijo sta zastopala dva fanta, in sicer David Jakolič, letnik 2001, in Iztok Petre, letnik 1999, ter tri dekleta, in sicer Zala Šturm, Sadet Morina in Teja Podlogar, vse letnik 1999.

                                                                                                                
                                                           Tekmovalca Sadet Morina in Iztok Petre igrata igro mešanih dvojic 

    Na ekipnem srednješolskem tekmovanju smo skupaj tekmovali kategorizirani in nekategorizirani tekmovalci, kjer je vsak tekmovalec lahko igral največ dve igri. Vsak ekipni dvoboj je obsegal pet iger, in sicer posamično igro dijakov in dijakinj, igro dvojic dijakov in dijakinj ter igro mešanih dvojic. Naša ekipa je na državnem srednješolskem tekmovanju v badmintonu dosegla odlično četrto mesto.

    Čestitamo!

    Zapisala: Teja Podlogar, 3. b

    Vabilo na zaključno prireditev

    Dijaški in študentski dom - Tor, 05/09/2017 - 15:32

     
    Spoštovani starši!
     
    Vljudno Vas vabimo, da se v četrtek, 18. 05. 2017, udeležite kratkega roditeljskega sestanka in zaključnega srečanja skupaj s svojimi otroki. Vsem dijakom, ki so kakorkoli prispevali k prijetnemu počutju v dijaškem domu bomo podelili pohvale in nagrade.
     
    Roditeljski sestanek se bo pričel ob 17.30 uri, nato pa bomo ob 18. uri nadaljevali s kratkim kulturnim programom v veliki predavalnici.
     
    Ker boste s svojo prisotnostjo razveselili svoje otroke, pričakujemo Vašo udeležbo in Vas prav prisrčno pozdravljamo.

    TEKOMOVANJE ETNOLOŠKE IN KULINARIČNE ZNAČILNOSTI SLOVENIJE

    Višja šola - Čet, 05/04/2017 - 15:09

    Dijaki Grma, enote Srednja šola za gostinstvo in turizem Novo mesto, so sodelovali na 19. državnem tekmovanju ETNOLOŠKE IN KULINARIČNE ZNAČILNOSTI SLOVENIJE, ki se je odvijalo v Hiši Kulinarike in turizma v Novem mestu. Z nalogo, ki so jo pod mentorstvo Anice Pajer in Urške Mehle, predstavile dijakinje Nina Vdovč, Eva Sebanc in Ines Rupnik, z naslovom »Ko zapoje navček« so se odlično odrezale in zasedle 1. mesto! Čestitamo.

    Dijakinji Kmetijske šole Grm in biotehniške gimnazije (3. b) zmagali na Prvem podjetniškem izzivu Dolenjske

    Mija Franko in Daša Radovan, dijakinji Kmetijske šole Grm in biotehniške gimnazije (3. b), sta včeraj, 24. aprila 2017, zmagali na Prvem podjetniškem izzivu osnovnih in srednjih šol Dolenjske. Na izzivu je sodelovalo 11 ekip iz sedmih srednjih in osnovnih šol. Naši dijakinji sta pripravili najboljšo rešitev izziva na temo zidaniškega turizma, ki ga je pripravil Kompas Novo mesto.

        

    Prvi podjetniški izziv se je odvijal na temo zidaniškega turizma, povečanja njegove prepoznavnosti in števila nočitev s strani turistov. Šlo je za realen izziv, s katerim se sooča Kompasov produkt Turizem v zidanicah. Ekipe osnovnih in srednjih šol so v treh tednih samostojnega dela dobro spoznale omenjene probleme, na terenu anketirale potencialne kupce ter pripravile rešitve za povečanje števila nočitev v posameznih zidanicah.
     
    Na zaključnem dogodku v Podjetniškem inkubatorju Podbreznik so ekipe v strnjeni, 3 minutni predstavitvi skušale navdušiti komisijo, ki sta jo sestavljala direktor Kompasa Novo mesto Matjaž Pavlin ter podjetniški mentor Janez Gorenc. Pri prvem izzivu so sodelovale srednje šole Ekonomska šola Novo mesto, Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma, Gimnazija Novo mesto ter osnovne šole OŠ Center, OŠ Drska, OŠ Šentjernej in OŠ Frana Metelka Škocjan. Novi podjetniški izziv se bodo odvijali v naslednjem šolskem letu.
     
    Več: http://www.rc-nm.si/zakljucen-prvi-podjetniski-izziv-dolenjske/

     

    DRŽAVNI KROS V MARIBORU 2017

    V torek, 20. 4. 2017, smo se Ema Molan, Teja Podlogar, Kristjan Krnc, Johan Habe ter Ajda Brkopec udeležili državnega krosa v Mariboru. Na žalost je bil to dan velikih prometnih konic, kar pomeni, da smo skoraj da pritekli na start ter nadaljevali s pravim tekmovanjem. Tudi vreme nam ni bilo naklonjeno, saj je zelo pihalo in je bilo kar prijetno hladno. Kljub temu smo bili zelo uspešni - Ajda je, v svoji kategoriji, zasedla odlično 7. mesto, Ema 14., Teja 13., Kristjan 22., Johan pa je v cilj pritekel 28.

       

    Na nove športne dosežke!

    Ema Molan 

    SUKCESIVNA DOBAVA ŽIVIL za obdobje 2 let

    Javni razpisi in javna naročila - Pon, 04/24/2017 - 22:00

    Javni razpis za obdobje 2 let: SUKCESIVNA DOBAVA ŽIVIL.

    Ponudbe sprejemamo izključno po PTT do 31.5.2017 do 8h.

    JN004-2017 PREHRANA zadnja verzija pdf.pdf

    KUHINJA grm 2016.xls

    Spomladanski kros

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Sre, 04/19/2017 - 09:57

    V četrtek, 13. 4. 2017 so se dijakinje naše šole (Julija Košak, Ana Simčič in Karmen Orešnik) udeležile občinskega prvenstva v pomladanskem krosu. Julija Košak, dijakinja 2. a oddelka je v svoji kategoriji osvojila odlično 3. mesto, Ana Simčič, dijakinja 2. c oddelka pa 7. mesto. Ekipno so osvojile 2. mesto.

    Čestitamo!

     

     

    Etnološke in kulinarične značilnosti Slovenije

    Srednja šola za gostinstvo in turizem - Tor, 04/18/2017 - 12:41

    V petek, 7. aprila 2017 so naši dijaki sodelovali na 19. državnem tekmovanju ETNOLOŠKE IN KULINARIČNE ZNAČILNOSTI SLOVENIJE, ki se je odvijalo v Hiši Kulinarike in turizma v Novem mestu. Z nalogo, ki so jo pod mentorstvo Anice Pajer in Urške Mehle, predstavile dijakinje Nina Vdovč, Eva Sebanc in Ines Rupnik, z naslovom »Ko zapoje navček« so se odlično odrezale in zasedle 1. mesto! Čestitamo.

    (Povzeto po: www.facebook.com/Grm-Novo-mesto-center-biotehnike-in-turizma)

    APRILSKI VINSKI VEČER

    Višja šola - Tor, 04/18/2017 - 10:18


    Zloženko z menujem lahko najdete tule ZLOŽENKA VINSKI VEČER april.docx

    Priprave na Veliko noč in velikonočna večerja

    Dijaški in študentski dom - Pet, 04/14/2017 - 11:39

    V sredo, 12.4.2017 in v četrtek, 13.4.2017 so potekale priprave na velikonočne praznike. Dijaki so po stari navadi generalno počistili sobe in pomili okna v dijaškem domu. Pomagali so pri peki velikonočne potice in pripravi pirhov. Zvečer je sledila priprava pogrinjka in velikonočna večerja.

    SPOMLADANSKI OBČINSKI KROS ZA SREDNJE ŠOLE

    V četrtek, 13. 4. 2017, se je 5 dijakov naše šole, pod mentorstvom prof. Andreja Zorana, udeležilo občinskega prvenstva v spomladanskem krosu. Tokrat je ta  potekal na novi lokaciji, v »Mrzli dolini«, za Osnovno šolo Drska, v Novem mestu. Dijaki in dijakinji so se odlično odrezali ter dosegli lepe rezultate. Ema Molan je v kategoriji dijakinj, letnik 1998 in 1999, osvojila 1. mesto; Žan Žepič je med dijaki, v isti kategoriji, dosegel 2. mesto; Ajda Brkopec pa je tekmovala v kategoriji dijakinj, letnik 2000 in mlajše, ter dosegla 2. mesto.

    Žal, zaradi poškodb nekaterih dijakov naše šole nismo dosegli ekipnega rezultata, vendar nam to ne bo onemogočilo nastopa na državnem prvenstvu Slovenije v krosu v Mariboru.
                                                                                                                                                                                                                                                Ajda Brkopec 2. a

    Dejavnosti v mesecu marcu

    Dijaški in študentski dom - Čet, 04/13/2017 - 16:40

    V mesecu marcu so potekale priprave na letošnjo Domijado. Regijska tekmovanja v nogometu, strelstvu in košarki so se odvijala 6.3.2017 v Novem mestu, tekmovanje v odbojki je potekalo 14.3.2017 v Želimljah, izbor za kulturno točko pa 20.3.2017 v Novem mestu. Dijaški dom Grm Novo mesto je sodeloval na vseh omenjenih tekmovanjih. Dijaki Sara Petrovič, Tinkara Smole in Žan Jerič so se odlično odrezali na izboru za kulturno točko ter se uvrstili na Domijado 2017, ki bo potekala 20. in 21.4.2017 na Rogli.

    Strani