Nahajate se tukaj
Zbiralnik virov
NARAVOVARSTVENI TABOR 2019
V petek, 10. 5. 2019, smo se študentje 1. in 2. letnika naravovarstva vrnili s petdnevnega naravovarstvenega tabora na Primorskem. Zadnja dva dni smo preživeli v naravnem rezervatu Škocjanski zatok ter regijskem parku Škocjanske jame, prejšnje dni pa obiskali Sečoveljske soline, Strunjanski klif in Morsko biološko postajo Piran. Letošnji tabor je zaznamovalo veliko medsebojnega druženja in pravih naravovarstvenih vsebin, tako da ga bomo v prenovljeni obliki zagotovo še izvedli.
Irena Kurajić, univ.dipl.inž.kmet.
Več fotografij...
UTRINKI Z ZADNJEGA VINSKEGA VEČERA V SEZONI 2018-19
Za nami je prečudovit vinsko – kulinarični večer v Hiši kulinarike in turizma na novomeškem Glavnem trgu – zadnji v tej sezoni! Uživali smo ob nasmejanih obrazih študentov, ki so kuhali in stregli okusno dovršene krožnike pod budnim očesom mentorjev, odličnih vinih, izvirnih komentarjih vinarjev – sommelierjev, dr. Julija Nemaniča, prijetnem ambientu ter glasbi v izvedbi učencev Glasbene šole Marjana Kozine. Nasvidenje v novi sezoni - novembra 2019!
Več fotografij...
Vabilo na zaključno prireditev
Spoštovani starši!
Vljudno Vas vabimo, da se v četrtek, 16. 05. 2019, udeležite zaključnega srečanja skupaj s svojimi otroki. Vsem dijakom, ki so kakorkoli prispevali k prijetnemu počutju v dijaškem domu bomo podelili pohvale in nagrade.
Srečanje se bo pričelo ob 18. uri in bo potekalo v veliki predavalnici. Po prireditvi bo v jedilnici sledila pogostitev.
Ker boste s svojo prisotnostjo razveselili svoje otroke, pričakujemo Vašo udeležbo in Vas prav prisrčno pozdravljamo.
Martina Kralj, ravnateljica
BOWLING - VABILO
V četrtek, 9.5.2019 JE ORGANIZIRAN BOWLING V Hotelu Dolenj’c, od 17.15 – 19.00
Število mest je omejeno: 8 dijakov
Prijavite se lahko pri vzgojiteljci Sabini Kralj.
PIKNIK DIJAŠKEGA DOMA GRM NOVO MESTO
V SREDO, 24.4.2019, OB 17.00 bomo imeli na ploščadi pred dijaškim domom piknik namesto večerje. Pripravljajo ga 3. letniki.
OBVESTILO - FOTOGRAFIRANJE ODDELKOV
V petek, 19. 4. 2019 in v torek, 23. 4. 2019 bomo izpeljali fotografiranje oddelkov.
19. 4. 2019
23. 4. 2019
8. 30 1. a
12.00 2. a
8. 40 1. b
8. 50 2. b
9. 00 3. a
9. 10 3. b
9. 20 4. a
10. 00 4. b
10. 10 5. a
Pred in po fotografiranju bo potekal pouk po urniku. Dijake na fotografiranje spremljajo razredniki.
Cena dveh fotografij (resna in vesela) v barvni mapi je okoli 2,50 €. Plačilo fotografije je po položnici.
TARTUFFE (komedija) - 1. a, 2. a, 3. a, 4. b
V sredo, 24. 4. 2019 si bodo dijaki 1. a, 2. a, 3. a, in 4. b v MGL Mestnem gledališču ljubljanskem ob 15. 30 ogledali gledališko predstavo Tartuffe v režiji Tina Grabnarja.
Odhod izpred izpred TUŠ-a ob 13:30 uri, povratek okoli 19:00 ure.
Predstava traja 1 uro in 45 minut in nima odmora. Cena vstopnice je 9,50 €, dijaki jo bodo plačali po položnici.
Maturantski ples - 4.a
V petek, 5. 4. 2019, so maturantke in maturanti 4. a pripravili slovesen zaključek svojega izobraževanja v restavraciji Galaksija v Trebnjem. Nepozabnega večera s skrbno izvedenim programom se je udeležila večina dijakov 4. a in njihovih najdražjih ter kar nekaj profesoric.
ŠTUDENTI PRIPRAVILI DOGODEK - POMLADNI POZDRAV ŽENSKAM
Študenti 2. letnika, programa gostinstvo in turizem, so v ponedeljek, 25. 3. 2019 pripravili, že drugo leto zapored, barvit dogodek POMLADNI POZDRAV ŽENSKAM. S prireditvijo, ki jo pod taktirko predavateljice doc. dr. Lee Colarič Jakše v celoti zorganizirajo sami, so želeli še posebej izraziti pomen žensk v družbi. Dogodka so se udeležile dekleta, žene, matere, babice, pa tudi možje, očetje, dedki in otroci. Gostje večera so bile izjemne ženske: Fanika Požek, Nada Zorec in Katarina Colnar. S hudomušnimi skeči, recitacijami poezije, plesnimi točkami, petjem in prijetnem kramljanjem z osrednjimi gostjami, se je odvil čudovit večer. Dogodek se je zaključili z okusno pogostitvijo izpod spretnih rok naših študentov, trebanjskih kmečkih žena "Tavžentroža" in Društva kmečkih žena Metlika. Vsem hvala za prispevek. Fotografije. (foto: Lara Javornik, 1. letnik upravljanje podeželja in krajine)
ZLATO CANKARJEVO PRIZNANJE - Lina Ovnik
Iskreno čestitamo naši dijakinji Lini Ovnik iz 1. a za osvojeno zlato priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine za Cankarjevo priznanje. Med vsemi tekmovalci iz 1. in 2. letnikov srednjih strokovnih in tehničnih šol se je pod mentorstvom prof. Urške Mehle uvrstila na izvrstno 3. mesto po številu zbranih točk. Bravo, Lina!










