Nahajate se tukaj
Zbiralnik virov
POMLADNI POZDRAV ŽENSKAM
Spoštovane in spoštovani,
pomlad počasi pričenja razpirati svoja krila in temu primerno je tudi ustvarjalno delo na Grmu Novo mesto – centru biotehnike in turizma. V pomlad in praznične obeležitve tega meseca vas bodo skozi izbrane recitacije, pesmi, ples in dobro voljo popeljali študentje drugega letnika programa Gostinstvo in turizem z gosti.
Prijazno vas vabimo, da se udeležite tega prijetnega dogodka - na Materinski dan - in z nami razigrano vstopite v pomlad.
EKSKURZIJA ŠTUDENTOV GOSTINSTVA IN TURIZMA V POSAVJE
V četrtek 14. marca so se študenti Višje strokovne šole udeležili strokovne ekskurzije v Posavje. Obiskali so Upravno enoto s točko eVem, v Posavskem muzeju so poslušali predavanje o Igrificiranju v hotelirstvu in nato tudi aktivno sodelovali na delavnici. Tudi ogled v Termah Paradiso Dobova je bil zanimiv. Bili so lepo sprejeti, predstavili so jim podjetje in pokazali poslovne prostore. Sledila je še manjša pogostitev, ki je dobremu razpoloženju dodala piko na i.
VABILO NA SPOMLADANSKI VINSKO KULINARIČNI VEČER
Prijazno vas vabimo na pomladni vinsko-kulinarični večer, ki bo v četrtek, 21.3. ob 18h v Hiši kulinarike na Glavnem trgu. Vabilo in zloženka:
Vabilo za vinski večer 2132019.pdf
Vinski vecer vabilo 12032015.pdf
Študenti programa gostinstvo in turizem
Prijava k spomladanskem izpitnem roku poklicne mature 2019
Zadnji rok za prijavo k spomladanskemu izpitnemu roku poklicne mature 2019 je sobota, 30. marec 2019.
Kandidati do 25. maja 2019 predložijo dokazila o izpolnjevanju pogojev za opravljanje poklicne mature 2019 v spomladanskem roku.
šolska maturitetna komisija
UTRINKI S 3. IN 4. VINSKEGA VEČERA
Študetni gostinstva in turizma so skupaj z mentorjema na tretjem vinskem večerju gostili vinarja gospoda Jerneja Žarna iz Nemške vasi pri Leskovcu/Krško, ki je predstavil svojo linijo vin Albiana. Na Valentinovo, na 4. vinskem večerju, je bil gost gospod Marjan Jelenič z Jablanc nad Kostanjevico na Krki. Prisotni so prisluhnili predstavitvi in okušali vina iz njegove pestre ponudbe.
OBVESTILO – REALISTI – kabaretna predstava
V torek, 19. 3. 2019 si bodo dijaki 1. b, 4. a, 4. b in 5. a v Kulturnem centru Janeza Trdine ob 12. 00 ogledali kabaretno predstavo Jureta Karasa REALISTI v režiji Tijane Zinajić in produkciji SNG Nova Gorica.
Realisti, se v izhodišču navezujejo na nadrealistični, v srži pa satirični, družbeno-kritični humor, kakršnega je utemeljil legendarni angleški Leteči cirkus Montyja Pythona, v Jugoslaviji pa Top lista nadrealista. Lepljenko skečev Realisti v homogeno celoto povezujejo s temami iz našega vsakdanjega, »realističnega« življenja, in v njej odslikavajo družbo, v kateri se nezadržno širi praznina duha, njeni miselni vzorci in njene zmote.
Realisti nam skozi smeh kažejo realnost, ki je kaotična, polna tesnobnosti in upravičene zaskrbljenosti, toda hkrati dokazujejo, da dokler se lahko še smejemo lastnim slabostim in zmotam, še ni vse izgubljeno.
Predstava traja 1 uro in 15 minut in nima odmora. Cena vstopnice je 9 €, dijaki jo bodo plačali po položnici.
POVABILO K VPISU
Spoštovani bodoči dijaki in študenti!
Vabljeni k nadaljnjem šolanju oz. študiju na Grm Novo mesto – centru biotehnike in turizma, na katerem izobražujemo za številne poklice na srednji, višji in visoki stopnji. Prijazno povabilo si lahko ogledate na spodnji povezavi:
https://www.youtube.com/watch?v=AOIGhClBo28
http://www.vaskanal.com/novice/30036-informativni-dan-na-grmskem-centru....
KAJ BOMO JEDLI?
Kaj bomo jedli, kaj bomo pili, v kakšnem okolju bomo živeli in s kakšnimi vrednotami? Odgovori za jutri.
Z odgovori za jutri se ukvarjamo na Grmu Novo mesto – centru biotehnike in turizma v okviru procesov izobraževanja, usposabljanja, raziskovanja ter pridelave.
Z istimi vprašanji se ukvarja v okviru svojega znanstveno raziskovalnega dela tudi dr. Jens Otto Andersen iz Danske. Katere so zakonitosti, ki odločajo o kakovosti hrane? Kaj daje rastlinam in ljudem, ki se z njimi hranimo, vitalnost? Z njegovo pomočjo in v sodelovanju z mednarodno priznanim podjetjem Pio, d.o.o. iz Šentjerneja bomo začeli postavljati primerno infrastrukturo za ocenjevanje kakovosti hrane v praksi. Dr. Jens Otto Andersen je soustanovitelj konzorcija v katerem se povezuje z Univerzo v Kasslu (Nemčija) in Inštitutom Louis Bolk na Nizozemskem ter mednarodnega raziskovalnega združenja »Kvaliteta hrane in zdravje«.
S svojimi sodelavci po Evropi je razvil metodo (biokristalizacija), s katero lahko ocenimo vitalnost ali življenjsko moč v hrani. Dr. Andersen razloži, da pomeni vitalnost hrane njeno sposobnost, da podpira naš organizem pri življenjskih procesih v stresnih pogojih.
ZAKLJUČNI IZPITI 2018/2019 – ZIMSKI ROK
Ponedeljek, 11. 2. 2019
Slovenski jezik in književnost - pisno ob 9.00.
Torek, 12. 2. 2019
Slovenski jezik in književnost - ustno ob 10.45.
VABILO NA INFORMATIVNI DAN
Višja strokovna šola Grm Novo mesto tudi v prihajajočem študijskem letu 2019/2020 na stežaj odpira vrata in Vas vabi k študiju v naše - v prihodnost - usmerjene študijske programe.
Vsi naši programi so javno veljavni, v okviru Evropskega okvirja kvalifikacij uvrščeni na 5. stopnjo (v okviru slovenskega pa na 6. stopnjo) in obsegajo 2 študijski leti oz. 120 ECTS točk.
KARIERNI DAN ZA DIJAKE
V petek, 1. februarja 2019 so dijaki predzadnjih in zadnjih letnikov srednjih šol ter biotehniške gimnazije Grma imeli Karierni dan, kjer so bili vključeni v predavanja s področja gostinstva, turizma, dediščine, kmetijstva, veterine, varne hrane, geodezije in naravovarstva. Dogodek je organizirala Višja strokovna šola Grma, z namenom karierne orientacije posameznika in njegove poklicne poti.
Izjemen dosežek dijakov Srednje šole za gostinstvo in turizem
Na 16. festivalu Več znanja za več turizma, ki je potekal 30. januarja 2019 v sklopu mednarodnega turističnega sejma Alpe-Adria, se je udeležilo 40 srednjih šol s približno 350 dijakov iz Italije, Portugalske, Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Srbije in Slovenije.
Z veliko kreativnosti in z velikim navdušenjem so dijaki predstavljali turistične spominke, ki so jih zasnovali z namenom izboljšanja turistične ponudbe.
Predstavitve so bile tudi tekmovalnega značaja, saj je dijake opazovala ocenjevalna komisija, ki je predhodno ocenila tudi njihove turistične naloge in promocijske spote.
Ekipa naše šole v sestavi Ula Gliha, Anita Sinjur, Alen Golobič, Ines Rupnik, Sara Milanović in Lina Ovnik pod mentorstvom Slavice Šterk in Jožice Medle je prejela zlato priznanje za sodelovanje in posebno zlato priznanje za najboljšo predstavitev na stojnici naloge »Z Jurijem po belokranjsko krepčilo«.
Slavica Šterk










